MARKA TESCİLİ NEDEN GEREKLİDİR ?

Emek vererek oluşturduğunuz veya oluşturacağınız bir işletmenin temelinde yer alan markanızın kötü niyetli kişiler tarafından veya herhangi bir yerde tesadüfen kullanılmasını yahut taklit edilmesini engellemek ancak o markanın size ait olduğunu kanıtlayacak bir belgeye sahip olmanız ile mümkündür. Tescilsiz olarak kullandığınız marka veya ayırt edilemeyecek kadar benzer olan bir marka sizden önce bir başkası tarafından tescil edilmiş ise, marka sahibi size yaptırımlar uygulalatabilir ve işletmenizi dava yoluyla engelleyebilir. Marka tescili, o markanın belirtilen sınıflarda hakkın size ait olduğunu gösteren devlet tarafından verilen bir belgedir.

Marka Tescil Sınıflandırması 

 Markalar 45 tane sınıfın olduğu NICE sınıflarına göre korunurlar. 1'den 35'e kadar olan sınıflar ürünlerin üretimini kapsarken 35 / 45 arasındaki sınıflar hizmet sektörünü kapsamaktadır. Örnek olarak; bir çikolata üreticisi öncelikle 30.sınıftan markasını koruması gerekirken, sigorta hizmeti sağlayan bir firma ise öncelikle 36. sınıftan markasını tescil ettirmesi gerekir. Sınıflandırması yanlış yapılmış bir marka tescil başvurusunun hiçbir anlamı kalmayacaktır. Danış Patent  olarak, marka tescilinin en önemli konusu olan sınıflandırmada sizlere profesyonel ve güvenilir bir hizmet sunuyoruz.

MARKANIZI ÖNEMSİYORUZ
Markanız için en uygun işlemler
BİLGİ ALIN
Sorununuzu çözmek için durmadan çalışıyoruz.
HER ZAMAN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.
Danış Patent
Danış Patent olarak sizlere marka tescili ve patent konularında yardımcı oluyoruz. Marka, bir işletmenin mal ve/veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal ve/veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarettir.

Aradığınız sorunun cevabını bulamadınız mı ?

s
Danış Patent
Bizi sosyal ağlardan takip edin!
© 2018 Danış Patent. Tüm hakları saklıdır.
Danış Patent