Endüstriyel tasarımlara ait görsel yenilikler gündelik hayatımızın en önemli unsurlarındandır. Tekstil sektöründen, medikal sektöre kadar hemen her türlü ticari sektörde görsel yenilikler işletme tarafından korunması gereken hakların başında gelmektedir. Gerçek veya tüzel kişiler rekabet sürecince kendilerine artı değer sağlayacak ve yenilik getiren tasarımları tescil ile koruma altına almalıdırlar.

Sarf ettiğiniz zaman ve paranın sonucu elde ettiğiniz, size özel  bir yaratıcılık ürünün başkaları tarafından haksız kazanç elde edilerek kullanılmasını istemiyorsanız, kullananlara karşı hukuki bir yaptırım gücünüzün olmasını istiyorsanız tasarımınızı tescil etmeniz gerekmektedir. Tescil etmediğiniz bir tasarımın bir başkası tarafından kullanılmasında hiç bir sakınca olmadığını unutmayınız.

MARKANIZI ÖNEMSİYORUZ
Markanız için en uygun işlemler
BİLGİ ALIN
Sorununuzu çözmek için durmadan çalışıyoruz.
HER ZAMAN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.
Danış Patent
Danış Patent olarak sizlere marka tescili ve patent konularında yardımcı oluyoruz. Marka, bir işletmenin mal ve/veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal ve/veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarettir.

Aradığınız sorunun cevabını bulamadınız mı ?

s
Danış Patent
Bizi sosyal ağlardan takip edin!
© 2018 Danış Patent. Tüm hakları saklıdır.
Danış Patent